НЕЗГОДНО У РОТЕРДАМУ: Може ли најмлађа екипа до новог изненађења?

В.Д.

12. 08. 2022. у 09:24

НА отварању другог кола холандске Ередивизије од 20 часова нас очекује окршај између Екселзиора и Витесеа.

Екипа из Ротердама је одлично стартовала своју повратничку сезону у највишем рангу холандског фудбала. На премијери савладан је Камбур у гостима резултатом 2:0.

Екселзиор је одлично отворио меч брзим голом младог Маруна Азаркана у 10.минуту који одлично истрчао и након дуплог паса са још једним двадесетогодишњаком Дриухом затресао мрежу за 1-0.

Након примљеног гола фудбалери гостујућег тима се нису повукли и успели су да постигну још један у 44.минуту који је дело још једног младог играча Јулиана Баса.

У другом полувремену најмлађи тим у лиги се потпуно повукао. Играло се викторије пред њиховим голом али одбрана није попустила и након 90.минута остао је исти резултат као и након првог полувремена.

Са друге стране Витесе је доживео неочекивано висок пораз од Фејенорда. Били су гости из Ротердама фаворити на том сусрету али верујемо да ни они нису очекивали да ће голман Џерон Хоувен вадити лопту из мреже чак пет пута.

Екипа коју са клупе води Томас Леш је јако лоше одиграла пријатељске мечеве током припремног периода. Имали су само један тријумф на шест мечева и то занимљиво баш против Макаби Хаифе која ће бити противник Црвене звезде.

"Жуто-црни" су заузели прошле сезоне шесту позицију на табели и тако изборили плеј-оф за Лигу конференција у којој су наступали претходне сезоне. На њихову жалост поражени су од АЗ Алкмара у финалу и неће имати европских обавеза у сезони 2022/2023.

Екселзиор је прошлу сезону завршио на шестом месту друге лиге Холандије и кроз плеј-оф јуначки изборио пласман у највиши ранг. Редом су падали у двомечима Рода, Хераклес и Ден Хаг.

Екипа је летос остала без најбољег стрелца Тајса Далинге који је прошле сезоне постигао чак 36 лигашких голова рачунајући и плеј-оф. Овај двадесетдвогодишњи фудбалер појачао је новог француског прволигаша Тулуз у трансферу вредном 2,5 милиона евра.

Тим је напустио и још један стандардни првотимац Мац Вифер који је прешао у редове много славнијег градског ривала Фејенорда.

Иако на папиру много скупљи тим Витесе кроз историју није лако излазио на крај са вечерашњим ривалом.

Последњи сусрет у Куп утакмици у фебруару 2021. решили су у своју корист минималним резултатом на истом овом стадиону.

"Жуто-црни" ће дати све од себе да поправе утисак из првог меча али им то сигурно неће бити лако против силно мотивисане екипе тренера Маријуса Дијкхузена.

НАШ ТИП: УГ 0-3 (квота 1,48)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1X&0-3 (квота 2,75)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06