"ФРАДИ" У ОДЛИЧНОЈ ПОЗИЦИЈИ: Карабаг стиже на ужарену "Групама арену"

09. 08. 2022. у 11:54 >> 11:54

МАЂАРСКИ шампион пред дуел у Будимпешти.

ФРАДИ У ОДЛИЧНОЈ ПОЗИЦИЈИ: Карабаг стиже на ужарену Групама арену

Фудбалери Ференцвароша дочекаће Карабаг на "Групама арени" у реванш сусрету трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Први меч у Азербејџану завршен је резултатом 1:1, тако да је поменути меч практично "поништен", креће се од нуле.

Меч у Бакуу је био изједначен по свим параметрима, тврд, а ништа другачије се не очекује ни у реваншу. Ференцварош је повео, Боли је постигао гол у 17. минуту, међутим, домаћин се вратио пре полувремена преко Овусуа. И ту се резултат на семафору „укочио“, није се мењао до краја утакмице.

У саставу Карабага међу стартерима су били црногорски репрезентативци Марко Јанковић и Марко Вешовић, бивши играчи Партизана и Црвене звезде.

Популарни "Фради" који са клупе предводи славни Станислав Черчесов су у првој рунди квалификација избацили казахстанског шампиона Тобол за коју наступа наш Зоран Тошић. У првом мечу су одиграли без голова, да би на велелепној "Групама Арени" Ференцварош победио са 5:1.

У другом колу виђене су две тотално различите партије мађарског првака. У првом мечу су на свом стадиону поражени од Слована са 1:2, да би у реваншу приказали сву своју снагу и са 4:1 славили у Братислави.

Ференцварош је победнички отпочео одбрану титуле јер је у првом колу славио минималним резултатом против Пушкаш Академије. Стрелац гола је био Норвежанин Закариасен који је тресао мрежу и на оба меча против Слована и представљаће велику опасност по гол Карабага.

Моћ Карабага прво је осетио Лех. Након првог меча у Познању и минималне победе домаћина, Пољаци су у реваншу слободно можемо рећи почишћени са терена са петардом у мрежи. Коначан резултат на семафору је био 5:1, тако да су "коњушари" укупним резултатом 5:2 заказали дуел са Цирихом.

Први меч другог кола одигран је у Бакуу и Азербејџанци су славили са 3:2. Осам дана касније уследио је реванш у највећем граду богате алпске земље.

Цирих је био фаворит на том мечу и повео је већ у 4. минуту аутоголом Медведева. Играо се 55. минут када је један од најбољих играча гостију Бразилац Кади изједначио на 1:1. Чинило се као да је све готово и да ће Карабаг у наредну рунду, али због много одуговлачења у игри и измена судија је меч продужио за седам минута. Иван Сантини погодио је за швајцарског прваку у самом финишу сусрета, ипак, Карабаг је у продужетку стигао до изједначења и пламсана у 3. коло.

Ференцварош је фаворти пред својим ватреним навијачима, али треба бити опрезан, Карабаг је показао своје искуство у двомечу са Цирихом.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,77)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34