"ЖУТА ХОРДА" ДОЧЕКУЈЕ ХИТ КВАЛИФИКАЦИЈА! Да ли Литванци могу до нове сензације?

ВЕЧЕРАС од 18 часова очекује нас први меч трећег кола квалификација између Бодо Глимта и Жалгириса

ЖУТА ХОРДА ДОЧЕКУЈЕ ХИТ КВАЛИФИКАЦИЈА! Да ли Литванци могу до нове сензације?

ФОТО: Тањуг

Највећи хит прошлогодишње Лиге конференција дочекаће шампиона Литваније који игра сјајно у квалификацијама.

У првом колу пулени тренера Кјетила Кнутсена су се провукли против представника Фарских острва.

"Жута хорда" је избацила КИ Клаксвик јер је у првом мечу била убедљива и славила 3:0, док је у реваншу поражена са 3:1.

У другом колу квалификација норвешки шампион је ишао на мегдан прваку Северне Ирске и у првом мечу је неочекивано поражен минималним резултатом, да би осам дана касније на свом терену напунио мрежу противника са чак осам голова. 

Бодо је ухватио добар ритам и у домаћем шампионату и везао четири тријумфа, али и даље заостаје чак осам бодова за лидером Молдеом, али уз меч мање.

Са друге стране, Жалгирис је шокирао фудбалску јавност у прошлом колу када је избацио Малме.

У првом колу су се провукли против представника тзв. Косова екипе Балканија из Суве Реке, коју су тек након продужетака савладали голом Матијаса Ојевусија.

Уследио је двомеч са Малмеом, у првом сусрету на свом терену Литванци су пружили сјајну партију и минималним резултатом забележили победу. 

У реваншу се очекивало да Малме надокнади минус из првог меча, али храбри пулени тренера Чебурина су шокирали све и славили са 2:0 головима Ојевусија и Оливеире који ће свакако бити и највећа опасност по гол норвешког представника.

Занимљиво је да су се ове две екипе састајале већ два пута у европским квалификацијама. Пре две сезоне када се играо један меч због епидемије ковида 19 Бодо је био бољи са 3:1, док су прошле сезоне из двомеча Норвежани изашли као победници укупним резултатом 3:2.

Сличан сценарио очекујемо и вечерас јер сматрамо да је Бодо квалитетнији тим и да је пронашао праву форму.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,57)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА! Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала

"ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА!" Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала

Бивши норвешки фудбалер Алф-Инге Халанд, отац звезде "викинга" Ерлинга Халанда, огласио се на друштвеним мрежама након испадања Норвешке од Енглеске, и то прозвавши судије.

12. 07. 2026. у 12:30

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову