БОГАТИ МАЂАРИ ЛОВЕ "КОЊУШАРЕ"? Чувени Рус циља Лигу шампиона!

В.Д.

03. 08. 2022. у 09:57 >> 10:00

У првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона од 18 часова састаће се шампиони Азербејџана и Мађарске

БОГАТИ МАЂАРИ ЛОВЕ КОЊУШАРЕ? Чувени Рус циља Лигу шампиона!

"Азерсун арена" у главном граду Азербејџана биће домаћин вечерашњег окршаја између Карабага и Ференцвароша.

Домаћин који је последњих осам сезона редовни учесник групних фаза европских такмичења игра сјајно у квалификацијама ове сезоне. На путу до треће рунде избацили су два фаворита.

Моћ популарних "коњушара" прво је осетио пољски шампион Лех. Након првог меча у Познању и минималне победе домаћина, Пољаци су у реваншу слободно можемо рећи почишћени са терена са петардом у мрежи. Коначан резултат на семафору је био 5:1, тако да је Карабаг укупним резултатом 5:2 заказао дуел са шампионом Швајцарске.

Први меч другог кола одигран је на овом стадиону и Азербејџанци су славили са 3:2. Осам дана касније уследио је реванш у највећем граду богате алпске земље.

Цирих је био фаворит на том мечу и повео је већ у 4. минуту аутоголом Медведева. Играо се 55. минут када је један од најбољих играча гостију Бразилац Кади изједначио на 1:1. Чинило се као да је све готово и да ће Карабаг у наредну рунду, али због много одуговлачења у игри и измена судија је меч продужио за седам минута.

У петом минуту судијске надокнаде у шеснаестерцу "коњушара" дошло је до тоталне конфузије и након две сјајне одбране голмана Махамадалијева лопта се одбила до искусног хрватског нападача Ивана Сантинија коме није било тешко да са два метра од гола спроведе лопту главом у мрежу и тако обезбеди свом тиму продужетке.

Карабаг је био бољи тим у овом двомечу, а спортска правда је задовољена у седмом минуту првог продужетка када је резервиста из Гане Овусу добио лопту на неких 14 метара од гола и ласерски прецизним ударцем постигао гол и одвео свој тим у наредну фазу.

Са друге стране, "зелено-бели" из Будимпеште које са клупе предводи славни Станислав Черчесов су у првој рунди избацили казахстанског шампиона екипу Тобола за коју наступа наш Зоран Тошић. У првом мечу су одиграли без голова, да би на велелепној "Групама Арени" Ференцварош победио са 5:1.

У другом колу виђене су две тотално различите партије мађарског шампиона. У првом мечу су на свом стадиону поражени од Слована са 1:2, да би у реваншу приказали сву своју снагу и са 4:1 славили у Братислави.

Ференцварош је победнички отпочео одбрану титуле јер је у првом колу славио минималним резултатом против Пушкаш Академије. Стрелац гола је био Норвежанин Закариасен који је тресао мрежу и на оба меча против Слована и представљаће велику опасност по гол Карабага.

Ово ће бити први сусрет ових ривала и очекујемо тврд меч и опипавање пулса пред реванш у Будимпешти јер су обе екипе показале да играју одлично и на свом и на гостујућем терену.

НАШ ТИП: УГ -2,5 (квота 1,7)

ПУБЛИКА ЈЕ ОСТАЛА У ШОКУ: Руски ас је реаговао као нико никада после пораза (ВИДЕО)

Док се Новак Ђоковић спрема за нове тениске изазове, трагајући за начином како да се коначно у 2024. домогне финала и титула, јер није уобичајено да стигне април а да је он без трофеја, његов колега из Русије Андреј Рубљов пита се - како да било кога победи.

16. 04. 2024. у 18:52