"ОРЛОВИ" ЛЕТЕ ВИСОКО: Бенфика је за класу боља од Митјиланда

02. 08. 2022. у 10:37

ЕЛИТНО такмичење је приоритет за гиганта са "Ла Лужа".

ОРЛОВИ ЛЕТЕ ВИСОКО: Бенфика је за класу боља од Митјиланда

Португалска Бенфика вечерас започиње свој пут ка групној фази Лиге шампиона. Популарни "орлови" дочекаће на "Ла Лужу" дански Митјиланд у првом мечу трећег кола квалификација за елитно такмичење.

Великан из Лисабона одлично је играо на припремама за нову сезону. Изабраници немачког стратега Роџера Шмита остварили су пет тријумфа у исто толико пријатељских дуела. Редом су падали Рединг, Ница, Фулам, Ђирона и Њукасл. Остала је Бенфика без најбољег појединца из прошле сезоне Дарвина Нуњеза. Уругвајац је појачао Ливерпул у трансферу вредном скоро 75.000.000 евра који уз бонусе може достићи врдоглаву цифру од 100.000.000.

Њега ће покушати да замени новопридошли Давид Нерес. Бразилац је стигао из Шахтјора, подршку у офанзиви пружаће му Роман Јаремчук.

Митјиланд је уз много среће и драме савладао АЕК после пенала и тако себи обезбедио треће коло, док ће Кипрани морати да се задовоље двомечом са Партизаном.

После 120 минута резултат је био 1:1, баш као и недељу дана раније у Данској, али су домаћи фудбалери двапут погодили оквир гола с беле тачке, те им није помогла одбрана Кенана Пирића на шут Кабе у петој серији.

Одмах после њега у стативу је шутирао Португалац Густаво, док је претходно при првом ударцу пречку погодио Алтман. Истог играча је у 116. минуту статива спречила да одведе свој тим у 3. коло квалификација за Лигу шампиона, на мегдан Бенфики.

Желели су домаћини више победу у овом мечу, али једноставно нису умели до ње да дођу. Као и у Данској када су повели у 81. минуту, па у 84. примили гол, и на свом стадиону су први стигли до предности. Већ у 9. минуту преко нигеријског нападача Виктора Олатунџија, али их је поново експресно полио хладан туш. И опет на исти начин као пре недељу дана - после корнера. Прецизан поред кратког Ојера и статичног Хрвоја Миличевића био је Хенрик Далсгард.

Нема сумње да је Бенфика апсолутни фаворит, очекује се сигурна и убедљива победа португалског гиганта.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,73)

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51