ДВОБОЈ "ВЕЧИТИХ" ШАМПИОНА: Лудогорец - Динамо Загреб

02. 08. 2022. у 10:03

НАСТАВЉА се борба за Лигу шампиона.

ДВОБОЈ ВЕЧИТИХ ШАМПИОНА: Лудогорец - Динамо Загреб

Лудогорец из Разграда дочекаће загребачки Динамо на својој "Хувефарма арени" у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Биће ово својеврстан дуел "вечитих" првака Бугарске, односно Хрватске.

И једни и други били су велики фаворити у претходној рунди, али не може се рећи да су рутински одрадили посао. Динамо је после 2:2 у Загребу отпор Шкупија у Скопљу сломио поготком Аријана Адемија у 47. минуту. Испоставило се да је то био једини гол у мечу. Лудогорец је у Ирску отпутовао с 3:0 из првог меча, али умало да се обрука на Острву. Изгубио је "само" 1:2, мада је било прилично непријатно по Бугаре када су домаћини у 88. минуту постигли други гол и имали играча више.

Бразилац Каули је поготком у првом минуту надокнаде запечатио пролаз Лудогореца, који ће против Загрепчана на први сусрет морати без младог везисте из Анголе Шоуа због другог жутог картона у 51. минуту. Шамрок је већ имао предност у том тренутку, стечену у 21. минуту голом Арона Грина, било је довољно времена да се ривалу додатно закомпликује ситуација, али чак и када су то успели, преко Аидома Емакуа, играчи Лудогореца брзо су им одговорили.

Много мање напето, али такође компликованије од очекиваног, Динамо је елиминисао македонски Шкупи и, попут Лудогореца, у најгорем случају за ову сезону на међународној сцени обезбедио групну фазу Лиге конференције. После бледог првог полувремена, агонију "модрих" прекинуо је репрезентативац Северне Македоније Аријан Адеми. Пријао му је, изгледа, повратак на стадион "Тоше Проески". Прошла су тек два минута по повратку са одмора када је погодио мету на лепо додавање Луке Менала.

Лудогорец и Динамо су се састали у оквиру групне фазе Лиге Европе у сезони 2013/2014. Оба пута славио је бугарски тим - 2:1 је било у Загребу, док су на домаћем терену доминатно тријумфовали резултатом 3:0.

НАШ ТИП: 1X&2+ (2,10)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06