ЗЕНИТ ПОКАЗУЈЕ СВОЈУ МОЋ: Локомотива је велика аутсајдер у Санкт Петербургу

30. 07. 2022. у 09:34

ЕКИПА Сергеја Семака игра на "бразилски погон".

Дерби 3. кола руске Премијер лиге игра се у Санкт Петербургу. Домаћи Зенит дочекаће од 16 часова на својој "Газпром арени" московску Локомотиву.

Шампион је на старту руског првенства изненада кикснуо на гостовању Химкију, али је само седам дана касније високу узлетео пред својом публиком против Крила Совјетов. Екипа Сергеја Семака је читав посао на данашњем мечу решила до 31. минута када је постављен коначан резултат меча - 3:0 (3:0).

Утакмицу је обележио двоструки стрелац Андреј Мостовој. Одлично везиста постигао је први трећи гол своје екипе, начео је противника још у петом минуту, док је само пет минута касније из пенала погодио Далер Кузјаев.

Домаћин је читаву утакмицу држао ситуацију под конктролом. Семаков тим је у наставку меча потпуно спустио ритам, сачувао снагу и рутински одрадио посао, а након меча навијаче Зенита је сачекала важна вест: Бразилци Малком и Клаудињо ставили су потписе на уговоре до 2027. године.

Малком је у Санкт Петербург стигао на лето 2019. године за обештећење од 40.000.000 евра. До сада је одиграо 77 утакмица за Зенит и постигао 17 голова, уз 20 асистенција. Претходно је играо за Барселону и Бордо.

Клаудињо је прошлог лета стигао из Брагантина за 12.000.000 евра и феноменално се уклопио, поставши најбољи играч руског првенства. Одиграо је 33 меча за Зенит и остварио по 10 голова и асистенција за клуб.

Локомотива није започела нову сезону како је очекивала. Ако је бар за утеху, "машиновође" играју атрактиван фудбал. Клуб из престонице је пред својим навијачима два пута ремизирао - на премијери у мечу са Нижњем резултат је био 1:1, док је недељу дана касније на семафору писало 2:2, овога пута одолео је Ростов.

У протеклом међусобном дуелу Зенит је рутински славио са 3:1. Тај меч одигран је 30. априла 2022. године.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,60)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34