"КОЊУШАРИ" ЧУВАЈУ РЕЗУЛТАТ! Окршај Балканаца на терену

В.Д.

27. 07. 2022. у 13:33

ЦИРИХ дочекује Карабаг од 19.30 у реванш мечу другог кола квалификација за најелитније европско такмичење.

КОЊУШАРИ ЧУВАЈУ РЕЗУЛТАТ! Окршај Балканаца на терену

Најефикаснији меч видели смо пре осам дана у Бакуу, где је постигнуто чак пет голова.

На асистенције Филипа Озобића, Хрвата са азербејџанским папирима, предност од 2:0 свом тиму донели су Бразилац Кади који је био двоструки стрелац против Леха и Сенегалац Ибрахима Вађи.

Предност домаћих смањио је млади дефанзивац Камбери у 65. минуту, да би Вађи само минут касније постигао и свој други гол на мечу.

Наду за повољан резултат у реваншу гостима је донео играч са Косова и Метохије Крижеу који је био сигуран са беле тачке у 85. минуту и тако поставио коначан резултат меча (3:2)

Азербејџански Карабаг је у претходној рунди елиминисао пољски Лех укупним резултатом 5:2. Након пораза у Пољској, популарни коњушари су одиграли невероватан меч и са 5:1 одували тим из Познања са терена.

Швајцарски шампион, за који игра некадашњи десни бек Напретка Никола Боранијашевић, лоше је стартовао нову сезону. У домаћем првенству је сакупио само бод после два кола.

На премијери су "демолирани" од стране Јанг Бојса, док су за викенд одиграли без голова код куће са Луцерном.

Цирих је благи фаворит у реваншу. Тренер Франко Фода али и навијачи највише очекују од талентованог Вилфрида Њонта (18) којем се предвиђа блистава каријера и чија вредност по сајту трансфермаркт.цом износи чак 10 милиона евра.

Младић, који је већ стигао да дебитује за сениорску репрезентацију Италије, ударна је игла "лавова". Колико се очекује од Њонта потврђују и речи Роберта Манчинија, селектора који је пружио шансу у "А" селекцији момку пореклом из Обале Слоноваче.

- Он је дечак, има само 18 година и не треба га превише притискати. Мора да расте полако. За своје године игра фудбал на начин на који нико други не може. А Вилфрид је веома брз - рекао је Робето Манчини за италијанске медије и додао:

- Његова најбоља улога је као други нападач, али може да игра и на крилу. Пред њим је велика будућност.

Протекле сезоне Њонто је одиграо 36 утакмица, постигао 10 голова и забележио пет асистенција.

Вечерас очекујемо јако занимљив меч у коме бисмо се одлучили на дуплу шансу уз два и више голова.

НАШ ТИП: X2&2+ (kvota 2,05)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36