ЗВЕЗДИН ЏЕЛАТ ИГРА ОД НУЛЕ! Марибор на тешком гостовању

В.Д.

26. 07. 2022. у 10:50

ВЕЧЕРАС од 19 часова нас очекује реванш меч другог кола квалификација за Лигу шампиона

Након најнепопуларнијег резултата у Словенији, вечерас на стадиону "Зимбру" у главном граду Молдавије Кишињеву очекује нас "друго полувреме" овог неизвесног двомеча.

Пре шест дана на "Људском врту" видели смо тоталну доминацију гостију. Шериф је упутио чак девет удараца у оквир гола, али ниједан се није нашао иза леђа холандског голмана Бергсена који је сасвим сигурно играч утакмице са чак шест одбрана.

"Љубичасти" који су до ове фазе стигли након тријумфа наш белоруским Шахтјором су успели да упуте само један ударац ка голу противника, што је с обзиром на предност домаћег терена заиста премало.

Занимљиво је да је словеначки шампион и први меч првог кола против Белоруса одиграо без голова на свом стадиону, да би у гостима славио са 2:0.

Јунак Марибора био је хрватски интернационалац Роко Батурина. Играо се 12. минут када је први пут затресао противничку мрежу. Сјајно га је после продора кроз средину упослио Јан Репас, Хрват је опалио са ивице казненог простора у ближи угао, голман Шахтјора закачио лопту, али није успео да је спречи да одседне у мрежи.

Тачку су гости ставили после 11 минута игре у наставку. Сјајно је контру са своје половине повукао Марко Божић, послао правовремен пас ка хрватском нападачу који са ивице петерца долази до другог поготка и трасира пут Марибору ка другој фази квалификација.

Фудбалери Зрињског скупо су "продали кожу" против прошлогодишњег учесника групне фазе Лиге шампиона Шерифа, пошто је елиминисан после само једног поготка виђеног у двомечу и то аутогола.

Зрињски се показао као тврд орах за Шериф, који је на свом терену деловао инфериорно у неким моментима, о чему најбоље говори то да је у првом полувремену домаћин имао само један ударац у оквир гола. Други је био онај Игора Савића у 22. минуту после корнера са леве стране. Нашао се везиста Зрињског у дуелу са Ибрахимом Аканбијем, а у том контакту је скочио лоше, тако да је потиљком захватио лопту и послао је право иза леђа голмана Јосипа Чондрића.

Молдавски првак је остао без окоснице тима, скоро читавих стартних 11 из прошле сезоне је напустило клуб. Управо у тој чињеници Марибор види своју шансу чак и на гостовању.

Марибор је за викенд на свом терену савладао Горицу са 3:2, док првенство Молдавије још није почело и домаћин је имао више одмора.

Сматрамо да ни на овом мечу нећемо видети голова тако да предлажемо ту игру.

НАШ ТИП: 0-2 (квота 1,5)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X2&0-3 (квота 2,65)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34