ЧУДА СУ МОГУЋА, АЛИ... Сантос после дебакла дочекује Коринтијанс

13. 07. 2022. у 08:32

РЕВАНШ меч четвртфинала Купа Бразила.

Пред Сантосом је практично "немогућа мисија". Бразилски великан доживео је праву катастрофу у првом мечу осмине финала Купа. Коринтијанс је на својој "Неа Кимика арени" декласирао "рибаре" резултатом 4:0 и једном ногом је у четвртфиналу. Међутим, црно-бели се неће лако предати, те ће покушати на "Вила Белмиру" да стигну до праве сензације.

Сантос је пре само четири дана стигао до прве победе након шест мечева. Изабраници привременог тренера Марсела Фернандеша савладали су Атлетико Гојаненсе са 1:0 у мечу 16. кола бразилске Серије А. Стрелац победоносног гола био је Лукас Барбоса.

Дерби сусрет поменуте рунде играо је Коринтијанс. "Свемогући" су на свом терену били бољи од Фламенга резултатом 1:0.

У изједначеном мечу са мало прилика одлучила је неспретна реакција дефанзивца гостију Родинеија. Њега је лопта погодила у потколеницу у 52. минуту и преварила голмана Сантоса.

Португалски стручњак на клупи тима из Сао Паула Витор Переира је искључен у 36. минуту после негодовања код судије што није показао на белу тачку после старта над Адсоном у шеснаестерцу гостију. Крилни нападач домаћег тима је ударен у цеваницу, али је театрални пао као покошен. Тај старт за судију Абатија Абела није био довољан да покаже на белу тачку.

Португалац је бурно реаговао, па га је делилац правде послао у свлачионицу у финишу првог полувремена. И без његових савета с клупе, Коринтијанс је у наставку успео да освоји три бода, смањи заостатак за лидером и остане у игри за титулу у веома занимљивом "Бразилеирау".

Сантос ће дати све од себе да поправи утисак. Тешко ће славни клуб стићи до великог преокрета и епске сензације, али тријумф који ће измамити осмех навијачима је могућ. Коринтијанс има прилику да одмори носиоце и шансу пружи играчима са клупе.

НАШ ТИП: 1 (квота 2,30)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36