НАВИЈАЧИ СВЕ НЕРВОЗНИЈИ: Ривер мора да се уозбиљи, сезона прети да буде разочаравајућа

03. 07. 2022. у 10:16

БИЋЕ ovo, neočekivano, mali derbi sredine tabele.

Екипа Хуракана дочекаће славни Ривер Плејт на свом "Томас Адолфо Дуко" стадиону у мечу 6. кола аргентниске Лиге професионал. Биће ово, неочекивано, мали дерби средине табеле. Наиме, "балони" и гигант из Буенос Ајреса тренутно су освојили по осам бодова и налазе се на десетој, односно једанаестој позицији.

"Милионери" никако да пронађу победнички ритам, навијачи су све нервознији, а посебно се то видело након пораза од Велеза у првом мечу осмине финала Копа Либертадорес. Ривер је на гостовању играо за два циља - резултат и Луиса Суареза.

Великан са "Монументала" је полагао наде да би у случају доброг резултата преломио славног Уругвајца да прихвати њихову понуду и прикључи им се од четвртфинала. Али с обзиром како је Ривер одиргао, његови симпатизери не треба да се надају ни четвртфиналу, ни Суарезу.

Велез је у сјајном амбијенту и пред крцатим трибинама савладао Ривер 1:0 а требало је и морао је још убедљивије. Зашто то није тако, кривац је 19-годишњи Абијел Осорио. Ушао је у игру домаћег тима у другом полувремену и пропустио три стопостотне шансе за гол. Невероватно шта је све овај тинејџер промашио...

Све је по Ривер кренуло наопако у 14. минуту. Штопер Мартинез је прво погрешио у додавању, а онда ужасно неопрезно ушао у дуел са Лукасом Хансоном и скривио пенал. Хансон је преузео одговорност и погодио са беле тачке.

Имао је Ривер неке шансе у првом полувремену, али су Ромеро и Хулијан Алварез лоше реаговали у солидним ситуацијама. А онда је Велез издоминирао у другом полувремену. Риверов бивши ас Лукас Прато је имао добру прилику али је гађао потред гола.

У 66. минуту је на терен ушао 19-годишњи Абијел Осорио уместо неприметног Валтера Боуа. И одмах се потрудио да га примете. Истина, треба га похвалити како је улазио у шансе и како је направио пожар у Риверовој последњој линији... Али узалуд све када је промашивао зицере.

После само минут на терену, Осорио је имао зицер са два метра, скоро празан гол али је некако погодио голмана Арманија. Два минута касније, скоро иста ситуација. Тачније још боља. И опет је Армани некако ушао у шут Осорију. Када је млади Велезов нападач у надокнади времена коначно нашао начин да промаши Арманија, зауставила га је пречка...

Пропустио је Осорио шансу да нокаутира Ривер и дао му наду да на "Монументалу" у реваншу може до преокрета. Не би било чудо јер Гаљардов тим је много пута у нокаут фазама успевао да направи сличне подвиге.

Питање се не поставља, "милионери" су апсолутни фаворити у вечерашњем мечу. У претходна четири међусобна дуела Ривер је славио на два, исто толико завршено је нерешеним исходом.

НАШ ТИП: 2 (квота 2,35)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36