НАВИЈАЧИ СВЕ НЕРВОЗНИЈИ: Ривер мора да се уозбиљи, сезона прети да буде разочаравајућа

03. 07. 2022. у 10:16

БИЋЕ ovo, neočekivano, mali derbi sredine tabele.

Екипа Хуракана дочекаће славни Ривер Плејт на свом "Томас Адолфо Дуко" стадиону у мечу 6. кола аргентниске Лиге професионал. Биће ово, неочекивано, мали дерби средине табеле. Наиме, "балони" и гигант из Буенос Ајреса тренутно су освојили по осам бодова и налазе се на десетој, односно једанаестој позицији.

"Милионери" никако да пронађу победнички ритам, навијачи су све нервознији, а посебно се то видело након пораза од Велеза у првом мечу осмине финала Копа Либертадорес. Ривер је на гостовању играо за два циља - резултат и Луиса Суареза.

Великан са "Монументала" је полагао наде да би у случају доброг резултата преломио славног Уругвајца да прихвати њихову понуду и прикључи им се од четвртфинала. Али с обзиром како је Ривер одиргао, његови симпатизери не треба да се надају ни четвртфиналу, ни Суарезу.

Велез је у сјајном амбијенту и пред крцатим трибинама савладао Ривер 1:0 а требало је и морао је још убедљивије. Зашто то није тако, кривац је 19-годишњи Абијел Осорио. Ушао је у игру домаћег тима у другом полувремену и пропустио три стопостотне шансе за гол. Невероватно шта је све овај тинејџер промашио...

Све је по Ривер кренуло наопако у 14. минуту. Штопер Мартинез је прво погрешио у додавању, а онда ужасно неопрезно ушао у дуел са Лукасом Хансоном и скривио пенал. Хансон је преузео одговорност и погодио са беле тачке.

Имао је Ривер неке шансе у првом полувремену, али су Ромеро и Хулијан Алварез лоше реаговали у солидним ситуацијама. А онда је Велез издоминирао у другом полувремену. Риверов бивши ас Лукас Прато је имао добру прилику али је гађао потред гола.

У 66. минуту је на терен ушао 19-годишњи Абијел Осорио уместо неприметног Валтера Боуа. И одмах се потрудио да га примете. Истина, треба га похвалити како је улазио у шансе и како је направио пожар у Риверовој последњој линији... Али узалуд све када је промашивао зицере.

После само минут на терену, Осорио је имао зицер са два метра, скоро празан гол али је некако погодио голмана Арманија. Два минута касније, скоро иста ситуација. Тачније још боља. И опет је Армани некако ушао у шут Осорију. Када је млади Велезов нападач у надокнади времена коначно нашао начин да промаши Арманија, зауставила га је пречка...

Пропустио је Осорио шансу да нокаутира Ривер и дао му наду да на "Монументалу" у реваншу може до преокрета. Не би било чудо јер Гаљардов тим је много пута у нокаут фазама успевао да направи сличне подвиге.

Питање се не поставља, "милионери" су апсолутни фаворити у вечерашњем мечу. У претходна четири међусобна дуела Ривер је славио на два, исто толико завршено је нерешеним исходом.

НАШ ТИП: 2 (квота 2,35)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34