СВЕТСКИ ШАМПИОН СТИЖЕ У БЕЧ: Арнаутовић и Аустрија черупају "галске петлове"

10. 06. 2022. у 09:09

ТРЕЋЕ коло групе "А1" доноси нам дуел између Француске и популарних "јодлера".

СВЕТСКИ ШАМПИОН СТИЖЕ У БЕЧ: Арнаутовић и Аустрија черупају галске петлове

Селекција Аустрије одлично је започела нови циклус Лиге нација. "Јодлери" су савладали Хрватску у Осијеку са 3:0, а онда је уследио "хладан туш" и повратак у реалност. Данска је славила на "Ернст Хапел" стадиону резултатом 2:1. Сада на поменуто бечко здање стиже актуелни шампион планете и освајач првог трофеја у такмичењу Француска.

Аустрија је разочарала своје навијаче у мечу са Данском. Утакмица у Бечу каснила је сат и по због нестанка струје у делу града у коме се налази и стадиону. На жалост домаћина, после мрака уследило је резултатско помрачење.

Водећи гол на мечу виђен је у 28. минуту. Стрелац за госте био је фудбалер Тотенхема Пјер Емил Хојберг.

У другом полувремену нови селектор Аустрије Ралф Рангник на терен је послао искусног Марка Арнаутовића и управо је он у 67. минуту помогао Шлагеру да изједначи резултат.

Аустријанац српског порекла је седам минута након асистенције имао велику прилику да постигне гол и донесе преокрет својој селекцији. Успео је да у трку заобиђе голмана Шмајхела, али није имао среће да затресе мрежу Данаца, лопта је погодила стативу.

Казна је стигла у 82. минуту. Сјајна акција Јенса Стригера Ларсена и још лепши погодак за коначних - 1:2.

"Галски петлови" још једном су остали кратких рукава. Актуелни владар планете ремизирао је на "Пољуду" са Хрватском 1:1.

Француска је до предности стигла у 52. минуту преко Адријана Рабиоа.

Имали су гости преко Гризмана велику шансу да у 76. минуту дођу до другог гола, али је Ливаковић успео да изађе као победник из ситуације један на један.

Казна је уследила у 82. минуту, Андреј Крамарић је оборен у шеснаестерцу Француске, италијански судија Марко Гвида је показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је управо Крамарић - 1:1.

Претходни међусобни дуел надашњи ривали одиграли су давне 2009. године у квалификацијама за Светско првенство у Јужноафричкој Републици, славила је Француска са 3:1. Голове за победника постигли су Карим Бензема, Тјери Анри и Андре Пјер Жињак. За поражени састав у листу стрелаца се уписао Марк Јанко.

Домаћин има велики мотив на вечерашњем сусрету, узети "скалп" најбољој репрезентацији света није мала ствар, али квалитет је на страни популарних "триколора".

НАШ ТИП: 2 (квота 1,8)

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51