ШПАНИЈА СТИЖЕ У НЕВРЕМЕ: Швајцарци у кризи, Шаћири и Џака кумовали лошој атмосфери

09. 06. 2022. у 09:54

"САЈЏИЈЕ" су у евидентно лошем ритму, а прилику за поправни имају вечерас од 20.45.

Након пораза у Прагу од Чешке пре три дана (1:2), чета Мурата Јакина положила је оружје без озбиљнијег отпора у Португалији - 0:4.

"Сајџије" су у евидентно лошем ритму, а прилику за поправни имају вечерас од 20.45. У Женеву стиже Шпанија које је у претходном мечу ремизирала са Чешком - 2:2.

Након три примљена гола у првих 45 минута Швајцарци у наставку сусрета нису имали шта да траже у Лисабону. Момци Фернанда Сантоша рутински су одрађивали посао, постигли још један гол преко Жоаа Кансела и ставили тачку на овај сусрет.

Пораз у престоници Португалије је трећи у низу за "сајџије" на четири утакмице одигране у овој години, уз онај један реми против тзв. репрезентације Косова. Јасно је да нешто озбиљно не штима у тиму који је заслужан што Италију нећемо гледати на предстојећем Светском првенству.

Према писању одређених медија, ради се о лошoј атмосфери у свлачионици и новонасталој нетрпељивости на релацији Гранит Џака - Ђердан Шаћири.

Шпанији се у Прагу вратило за малерозан финиш утакмице у Севиљи, "црвена фурија" је примила погодак у 82. минуту од Португалије. Два пута је чета Луиса Енрикеа била у заостатку и два пута је стизала, с тим да су тај други погодак постигли у 90. минуту и жестоко растужили домаћина.

Мада очекивано инфериорни у поседу лопте, Чеси су се одлично носили са Шпанијом. Пре свега организовано и пожртвовано бранили свој гол, а онда и опасно нападали из контре.

Пешек и Кухта погађали су за Чешку, а Гави и Ињиго Мартинез за Шпанију. Тај гол за коначних 2:2 штопер Атлетик Билбаа постигао је тако што је лопта након његовог ударца главом погодила пречку и одбила се иза гол-линије. То се није видело голим оком, али пошто је арбитру запиштао сат као сигнал да се ради о голу, овај је показао на центар.

На стадиону "Женева" у истоименом граду Швајцарска је знала да направи велике резултате, међутим, лоша игра у претходним мечевима даје за право гостима да се надају тријумфу.

НАШ ТИП: X2&2+ (квота 1,58)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46