РОНАЛДО НЕМА МИЛОСТИ: Португалија и Кристијано заустављају "локомотиву"

09. 06. 2022. у 10:27 >> 14:24

ЛЕГЕНДАРНИ нападач је у сјајној форми упркос напорној сезони.

РОНАЛДО НЕМА МИЛОСТИ: Португалија и Кристијано заустављају локомотиву

Репрезентација Португалије дочекаће селекцију Чешке у трећем колу групе "А2" Лиге нација. "Навигатори" ће покушати након убедљивог тријумфа над Швајцарском да упишу још једну победу у такмичењу, док се популарна "локомотива" нада још једном одличном издању. Наиме, гости на стадион "Жозе Алвеладе" стижу након ремија са Шпанијом.

Подсетимо, Португалија је предвођена бриљантним Кристијаном Роналдом убедљиво савладала Швајцарску, тим који ће бити противник Србији у групној фази Светског првенства у Катару.

Јунак тријумфа домаћина је свакако популарни "ЦР7", који је у 15. минуту асистирао за погодак Вилијаму Карваљу из Бетиса, а потом у 35. и 39. минуту постигао свој 116. и 117. погодак у дресу са државним грбом. Славни 37-годишњи нападач одиграо је 188. утакмицу за репрезентацију.

Четврти гол постигао је Жоао Кансело на асистенцију Бернарда Силве.

Чешка и Шпанија су на "Синобо" стадиону у Прагу одиграли одличан меч, резултат је био 2:2 (1:1), а екипа Луиса Енрикеа двапут је морала да стиже предност домаћих.

Повели су Чеси преко Јакуба Пешека већ у четвртом минуту, а у трећем минуту надокнаде времена у првом полувремена битан гол за „фурију“ постиже млади везиста Барселоне Гави. Био је то његов први погодак за државни тим у осмом наступу за Шпанију.

До другог вођства Чеси долазе у 66. минуту преко Јана Кухте, али у 90. минуту Иниго Мартинез поравнава на 2:2 и доноси битан бод Шпанцима.

Обе екипе налазе се на деоби првог места у групи са по четири бода, али јасно је ко је фаворит у Лисабону. Ипак, изненађења су могућа у престоници Португалије, а то је најбоље показала репрезентација Србије.

"Навигатори" су много квалитетнији ривал од подмлађене Чешке, наша прогноза је тријумф домаћина уз два до пет голова на сусрету.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,83)

НЕВИЂЕН ТРИЛЕР У ФИНАЛУ АБА ЛИГЕ: Звезда добила Партизан у невероватном дербију!

Црвена звезда је повела са 1:0 у финалу АБА лиге након што је у првој утакмици, пред својом публиком у некадашњем "Пиониру", победила Партизан - коначан резултат био је 83:82 после много узбуђења и двоипосатне кошаркашке драме. Исти ривали ће у истом, скроз црвено-белом амбијенту, играти у среду од 19.30, а шампион "Јадрана" ће постати екипа која дође до три тријумфа.

13. 05. 2024. у 23:01 >> 23:01