НАВИЈАЧИ РАЗОЧАРАНИ, БЕЛГИЈА МОРА БОЉЕ: "Црвени ђаволи" дочекују Пољску (ВИДЕО)

08. 06. 2022. у 11:39

ХОЛАНДИЈА је прегазила изабранике Роберта Мартинеза са 4:1 и тако им нанела један од најтежих пораза последњих година.

НАВИЈАЧИ РАЗОЧАРАНИ, БЕЛГИЈА МОРА БОЉЕ: Црвени ђаволи дочекују Пољску (ВИДЕО)

Репрезентација Белгије покушаће да се искупи за дебакл на свом терену у премијерном сусрету групе "А4" Лиге нација. Селекцију која је на ФИФА ранг-листи друга на планети савладала је Холандија са убедљивих 4:1. Вечерас на истом месту гостује Пољска која је тријумфом започела такмичење. "Орлови" су у Вроцлаву били бољи до Велса резултатом 2:1.

Чињеница је да Белгија не придаје много значаја Лиги нација, а о томе сведоче и речи Кевина де Брујнеа који је изјавио да је ово потпуно бесмислено такмичење. Ипак, овако лошу игру у првом колу нико није очекивао.

Колико год не волели Лигу нација, дозволили су себи понижење које им навијачи неће тако лако опростити. "Лале" су прегазиле ривала са 4:1 и нанели му један од најтежих пораза последњих година. И то после пуних 25 година колико је Белгија одолевала суседима у одмеравању снага!

Холандија пак откако ју је преузео Луј ван Гал не зна за пораз. Ниже добре резултате, ниже победе, иако селектор повремено, због изјава, изгледа као да су га озбиљно стигле године. Али када се погледају резултати на терену, испада да је Луј млађи него икад.

Френки де Јонг је доминирао тереном у првом полувремену, од њега је стигало додавање Стивену Бергвајну за водећи гол у 40. минуту. Две промене у саставу Белгије нису донеле ништа добро домаћину. Штавише, у размаку од 15 минута, од 51. до 66. још три пута се затресла мрежа иза леђа Мињолеа. Два пута је био прецизан Депај, једном Дамфрис.

Као да им је било жао комшија, успорили су Холанђани у финишу, па се "црвеним ђаволима" указала прилика да ублаже пораз. Гол који је постигао Кастањ је поништен после ВАР интервенције, док је Мертенс погодио стативу у великој прилици, али у последњим тренуцима Батшуаји је донео гол који Белгијанцима много не значи на крају.

Лига нација је стартовала утакмицом у Вроцлаву, у којој је Пољска славила тријумф против Велса – 2:1.

До тријумфа на "Тарчински арени" домаћи су дошли головима у финишу сусрета. Велшани су повели у 52. минуту поготком Џонатана Вилијамса, везњака Свиндона.

Преокрет је најавио Камински, који је изједначио у 72, а комплетирао га је нападач члана МЛС лиге Шарлота Швидерски голом у 85. минуту.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,70)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34