СКАНДИНАВСКИ ДЕРБИ У СОЛНИ: Норвешка после тријумфа у Београду гостује Шведској

05. 06. 2022. у 09:27

ЕРЛИНГ Холанд је у 26. минуту на асистенцију Маркуса Педерсена затресао мрежу Вање Милинковића Савића и тако обезбедио три бода својој репрезентацији.

Шведска након рутинског тријумфа над Словенијом (2:0) дочекује Норвешку у другом колу групе "Б4" Лиге нација. Скадинавски дерби на "Фреднс арени" донеће нам борбу за прво место. Наиме, са нова три бода једна од репрезентација осамиће се на првом месту, док би нерешен исход унео драму у наставак такмичења.

Швеђани су лако славили у Љубљани, очекивало се можда да ће разлика у квалитету на терену бити уочљивија, с обзиром на то да се ради о репрезентацијама које су у прошлом циклусу делиле две дивизије (Шведска била у елитној, Словенија у трећој), међутим, то није био случај. Највише због расположеног Јана Облака који је по ко зна који пут оправдао звање највеће звезде и капитена репрезентације. У клубу је можда имао сезону за заборав, али је против Шведске потврдио ону да је форма пролазна, а класа ипак – вечна.

То међутим није било довољно да Словенија избегне пораз. Баш као у Београду, ни у Љубљани није било превише прилика у првом полувремену, па ни Облак није имао много посла. Приде му је на истеку деветог минута, после сјајног центаршута Дејана Кулушевског и ударца главом Александера Исака са петерца, леђа сачувала статива. Оно што његова одбрана није успела у финишу првог дела. Нису дефанзивци успели да спрече комбинацију Виктора Клаесона и свеприсутног Кулушевског унутар шеснаестерца, Бијол је срушио захукталог фудбалера Копенхагена, а Емил Форсберг рутински погодио из пенала и откључао Словенце.

Наставак је донео конкретнију игру гостију, додали су Швеђани гас на старту другог полувремена, што им је донело две изгледне прилике до 60. минута. Прву је прокоцкао Клаесон спетљавши се испред Облака после кратке комбинације Форсберга и Кулушевског, да би потом крилни фудбалер Тотенхема ударцем са ивице шеснаестерца још једном ставио на испит голмана Атлетико Мадрида који је овај положио са највишом оценом.

Био је то аларм за Словенце да крену по изједначујући гол у финишу пре него што буде касно, у последњих пола сата пренели су притисак на противничку половину, додуше углавном дугим лоптама, па гости нису ни стрепели превише од могућег изједначења. На крају је питање победника отклонио Кулушевски. Повукао је контру са своје половине и истрчао са лоптом у ногама педесетак метара, а онда сам и завршио акцију снажним ударцем десном ногом у ближи угао Облаковог гола.

Са друге стране, Норвежани су славили у Београду минималним резултатом (1:0). Изабраници Сола Солбакена имали су јасан план, а то је игра на контранападе. Управо један такав решио је меч. Ерлинг Холанд је у 26. минуту на асистенцију Маркуса Педерсена затресао мрежу Вање Милинковића Савића и тако обезбедио три бода својој репрезентацији.

Очекујемо велику битку у Солни, а малу предност дајемо домаћину.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,75)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06