"ЛОКОМОТИВА" У ДОБРОМ РИТМУ: "Црвена фурија" стиже у Праг

05. 06. 2022. у 10:15

ЧЕСИ су у премијерном дуелу савладали Швајцарску 2:1., док је Шпанија ремизирала са Португалијом 1:1.

ЛОКОМОТИВА У ДОБРОМ РИТМУ: Црвена фурија стиже у Праг

Фудбалска репрезентација Чешке дочекаће државни тим Шпаније у другом колу групе "А2" Лиге нација. "Локомотива" ће у Прагу покушати да стигне до другог тријумфа у такмичењу и тако се осами на челу табеле.

Чеси су у премијерном дуелу савладали Швајцарску 2:1. Иако су наши ривали предстојеће јесени на Мундијалу меч почели без Џердана Шаћирија и Хариса Сеферовића, главни утисак било је то како су домаћи постизали голове.

Већ у 11. минуту је било 1:0 за домаће, када је Јан Кухта искористио збуњеност у одбрани Швајцараца после аута са десне стране. Одлично убачена лопта као да је све шокирала, нико није одреаговао, па је нападач Чешке неочекивано лако довео свој тим у вођство.

Изједначио је Ноа Окафор тик пред крај првог полувремена, али је нови шок за Швајцарску стигао у 58. минуту меча. Тада је Ђибрил Соу постигао аутогол и то на какав начин.

Центаршут Јанкта са леве стране се одбио од леђа Соуа, а иако је то било на око 25 метара искоса од гола гостију, поново нико није успео да одреагује и лопта је завршила у мрежи Швајцарске.

Шпанија је са друге стране ремизирала у великом дербију са Португалијам 1:1.

"Црвена фурија" је оставила бољи утисак, али и играла од старта у јачем саставу. Португалци су почели без Кристијана Роналда, Рикарда Орте и Гонзала Гуедеса, а напад су предводили Андре Силва, Отавио и Рафаел Леао. Тек уласком поменуте тројке гости су успели да учине нешто конкретно и поготком Орте - нападача Браге, делом у власништву Малаге због чега се тренутно два клуба расправљају око његовог потенцијалног трансфера у Бенфику - стгили до изједначења. Било је то у 82. минуту након акције Гуедеса и Кансела по десној страни.

Претходно су домаћини меча играног у Севиљи водили од 25. минута, када је Алваро Мората реализовао контранапад на асистенцију Пабла Сарабије, ког је мајсторски упослио суперталентовани везиста Барселоне Гави.

Упркос тријумфу над "сајџијама", Чеси морају да се носе са чињеницом да је Шпанија фаворит на њиховом терену. Ипак, морамо бити опрезни, због тога смо се одлучили за дуплу шансу уз два или више поготка на мечу.

НАШ ТИП: X2&2+ (квота 1,50)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34