МАМЕЛОДИ БИ КАО ЗВЕЗДА: Шампион у потери за дуплом круном
Сандаунси су освојили комотно титулу са 16 бодова више од Кејп Таун Ситија, а сада јуришају на Куп.
Foto: Profimedia
Забрљали су организатори првенства Јужне Африке са распоредом. Орландо Пајратси још нису комплетирали шампионат, иако сви други јесу, па се још не зна ко ће из ове земље у Куп конфедерација.
Марумо Галантси имају прилику да мало олакшају рачуницу, уколико данас у финалу националног купа савладају новог-старог првака Мамелоди Сандаунс, ићи ће они у Куп конфедерација. У супротном, та виза ће ићи четвртопласираном тиму, што могу да буду Стеленбош или Пајратси, у зависности од резултата меча Пирата са Суперспортом.
Данас је Мамелоди наравно велики фаворит, у првом сусрету ове сезоне је као гост декласирао Марумо са 4:0. Касније су одиграли 1:1, али Сандаунси су освојили комотно титулу са 16 бодова више од Кејп Таун Ситија. Памте додуше његови навијачи полуфинале Купа Јужне Африке прошле године, када је Марумо био бољи после пенала и касније је освојио трофеј.
НАШ ТИП: 1 (квота 1,50)
ЗАПАД ОВО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Ево шта је урадио портпарол Владимира Путина, Дмитриј Песков (ВИДЕО)
Русија се, откако је почео рат у Украјини, налази под бројним санкцијама, па и спортским, те зато њене спортске вести углавном стижу - са домаћих терена. А управо тамо се десило нешто несвакидашње.
29. 12. 2025. у 17:10
ТО БИ БИЛО ТО? Новак Ђоковић најавио крај каријере
Најновије вести из тениса везане су и за фудбал, а за све су "криви" Новак Ђоковић и Кристијано Роналдо.
29. 12. 2025. у 13:22
ПАО АЛЕКСАНДАР ЛУКАШЕНКО: Белорусија ово није очекивала (ВИДЕО)
Најновије вести из Белорусије су прилично неочекиване.
28. 12. 2025. у 22:35
Коментари (0)