ПОСЛЕДЊИ ВОЗ ЗА "ПОСЕБНОГ" И "ВУЧИЦУ": Римљане само победа оставља у трци за нокаут фазу

Н.П.

27. 10. 2022. у 14:20 >> 14:20

ЕКИПА Хелсинкија дочекује Рому у мечу 5. кола групне фазе Лиге Европе.

ПОСЛЕДЊИ ВОЗ ЗА ПОСЕБНОГ И ВУЧИЦУ: Римљане само победа оставља у трци за нокаут фазу

Изабраници Жозеа Мориња су у свом последњем европском наступу ремизирали на гостовању Бетису 1:1. Фудбалери Роме су били ослабљени на сусрету у Севиљи, играли су без Паола Дибале, Рика Карсдорпа и Зекија Челика, односно суспендованог Николе Заниола.

"Зелено-бели" су пред својим навијачима боље отворили утакмицу и повели поготком Серхиа Каналеса у 34. минуту. Ипак, у наставку је екипа Жозеа Мориња успела да се врати у утакмицу и то поготком Андрее Белотија у 53. минуту. До краја утакмице није више било промене резултата, па се сада Рома налази у врло незавидној ситуацији пред последња два кола. Римљани се тренутно налазе на 3. месту групе "Ц" са четири освојена бода, три мање од другопласираног Лудогореца.

Што се тиче првенства, гости су у свом претходном наступу изгубили на "Олимпику" од Наполија минималним резултатом. Гол одлуке у "дербију сунца" виђен је у 81. минуту, када је Виктор Осимен на сјајан начин савладао Руија Патрисија. Одличну лопту у празан простор је послао Матео Политано, Осимен је побегао Крису Смолингу, а онда малтене из мртвог угла погодио малу мрежу Португалца. Рома се тренутно налази на 5. месту Серије А, са 22 бода и оствареном гол-разликом 13:10.

Екипа Хелсинкија је у мечу 4. кола групне фазе изгубила од Лудогореца у Разграду резултатом 2:0. Голове за шампиона Бугарске постигли су Дани Гропер у 39. минуту и бразилски нападач Рик у 64. минуту сусрета. "Плаво-бели" су последњепласирани тим групе "Ц" са свега једним освојеним бодом. Актуелни шампион Финске је сам себи направио проблем у првенству изгубивши од Купса на домаћем терену минималним резултатом. Међутим, и поред кикса изабраници Тонија Коскеле су водећи тим Веикауслиге са 58 сакупљених бодова.

У последњем међусобном дуелу између два клуба који је одигран 15. септембра Рома је рутински на "Олимпику" славила 3:0.

Домаћин, за разлику од "вучице", нема никакве шансе за пласман у нокаут фазу и вероватно ће одмарати играче за завршетак првенства у којем брани титулу првака. Све сем победе гостију у вечерашњем окршају на "Сонера" стадиону биће велико изненађење тако да саветујемо да одиграте чисту двојку.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&2+ (квота 1,60)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24