ЛАКШЕ ДО ЛЕКАРА У СЕЛИМА: Амбуланте у општини Неготин од данас поново почињу да раде
АМБУЛАНТЕ у неготинским селима од данас поново почињу да раде будући да је епидемиолошка ситуација знатно боља него у протеклом периоду.
Фото С. М. Јовановић
Рад у сеоским амбулантама биће организован за сада једном недељно. Планирано је да две екипе Здравственог центра буду ангажоване данас у Уровици, Слатини Душановцу и Дупљану, 10. маја две екипе ће радити у амбулантама у Јабуковцу, Вратни, Михајловцу и Малој Каменици. У уторак ће амбуланте бити отворене у селима Мокрање, Речка и Чубра, у четвртак у Мокрању и Прахову, а 14. маја у Јасеници, Штубику и Плавни.
Здравствени центар Неготин покрива територију од 39 месних заједница, а амбуланте има у 31 селу. Пре пандемије амбуланте су, са изузетком Уровице, Јабуковца, Кобишнице, Штубика, Радујевца, Прахова, Душановца и Сикола, које имају већи број пацијената и у које лекари долазе двапут седмично, радиле по један дан у недељи.
О здрављу чак 3.800 мештана, колико је здравствених картона у 31 амбуланти у општини Неготин, брине 17 лекара.
Препоручујемо
ХУМАНИТАРНА ИЗЛОЖБА ТОРТИ И КОЛАЧА: У Сомбору поводом обележавања 8. марта (ФОТО)
06. 03. 2026. у 15:02
САЈАМ ПЧЕЛАРСТВА И МЕДА У ПАРАЋИНУ: Друштво „Грза“ позвало пчеларе да се пријаве
06. 03. 2026. у 13:27
"ЂУРИНАЦ У ОПШТИНИ СВИЛАЈНАЦ“: Представљена књига завичајног писца Бране Живковића
06. 03. 2026. у 12:12
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)