ЛИТУРГИЈУ СЛУЖИО ЕПИСКОП ДАВИД: Саборни храм Светог Георгија у Крушевцу прославио Ђурђевдан
У ХРАМУ Светог Георгија у Крушевцу, данас је прослављена слава Светог Великомученика и Победоносца Георгија, који уједно за ову крушевачку Саборну цркву означава и 117 година постојања.
Фото: ГУ
Свету литургију је служио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид са свештенством. Славском догађају присуствовало је и градско руководство,са градоначелницом Јасмином Палуровић, а досадашњи колачар Велибор Јовановић, предао је колачарство Николи Филиповићу.
Препоручујемо
ПУТ У БОЉУ БУДУЋНОСТ: "Моравски коридор" је шанса за развој привреде краљевачког краја
05. 05. 2021. у 20:46
ШАЛТЕРИ ПРЕСЕЉЕНИ ДОК ТРАЈЕ РЕНОВИРАЊЕ: Промене у просторијама крушевачке полиције
05. 05. 2021. у 10:30
ЗАВРШЕНА ГРЕЈНА СЕЗОНА У КРУШЕВЦУ: Погашени сви котлови топлане, следи ремонт мреже
05. 05. 2021. у 09:17
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)