ОД ПОЧЕТКА АПРИЛА ПРЕМИНУЛО 29 ЉУДИ: Ковид на подручју Пиротског округа

В.Ћ.

19. 04. 2021. у 18:25

ОД почетка априла до данас, на подручју Пиротског округа: Пирот, Димитровград, Бела Паланка и Бабушница, преминуле су 29 особе, од последица ковида 19 или у вези са тим вирусом.

ОД ПОЧЕТКА АПРИЛА ПРЕМИНУЛО 29 ЉУДИ: Ковид на подручју Пиротског округа

Фото: В.Ћ.

Према подацима пиротског ЗЗЈЗ, током целе епидемије у округу је преминуло 218 особа.

Данас је регистровано још 46 новозаражених грађана, а на тестирање у нишку Лабораторију “Ватрено око “ послато је 54 брисева. ж

Током минулог викенда у пиротској ковид амбуланти обављено је 210 прегледа. Кућна изолација наложена је у 68 случајева. У пиротској Општој болници треутно се лечи 40 пацијената у ковид јединицама, а током викенда две особе су преминуле.

На подручју округа до сада је вакцинисано 20.624 грађана, од којих је 15.610 примило обе дозе.

Центар за контролу и превенцију болести пиротског ЗЗЈЗ процењује да је епидемијска ситуација у округу неповољна са тенденцијом погоршања и апелује на доследно поштовање свих превентивних мера и масовну вакцинацију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ПАРТИЗАН ДОБИЈА ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Полазник Ајаксове школе опција више за Срђана Благојевића!