КОРОНА БРОЈКЕ И ДАЉЕ ВИСОКЕ У КРАЉЕВУ: Од последица опаког вируса преминуло још петоро пацијената

Г.Ћировић

13. 04. 2021. у 15:58

ТОКОМ минулих 24 сата од последица короне преминуло је још петоро ковид пацијената са територије Краљева, тако да је до сада укупно 318 Краљевчана изгубило битку против овог вируса.

КОРОНА БРОЈКЕ И ДАЉЕ ВИСОКЕ У КРАЉЕВУ: Од последица опаког вируса преминуло још петоро пацијената

Краљевачка ковид болница / Фото Г. Шљивић

Како је према подацима краљевачког Завода за јавно здравље саопштио Градски кризни штаб, од укупно 387 тестираних узорака бриса са територије града на Ибру, од којих 133 ПЦР и 254 антиген методом, на ковид-19 позитивно је 88.

Од избијања епидемије у Краљеву је званично потврђено 18.169 случајева инфекције, од којих 6.292 од 18. фебруара ове године.

На лечењу у Општој болници „Студеница“ тренутно је 73 ковид пацијенатa, од којих је на Одељењима интензивне и полуинтензивне неге збринуто укупно 11 – троје на респиратору, петоро на неинвазивној вентилацији и троје на „хај флоу“ режиму.

Како је саопштено, током протеклих 24 сата у овој установи преминуло је петоро ковид пацијената, шесторо је новопримљених, а 16 отпуштених са хоспитализације.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?