ВИТЛАЈУ КОЛЦЕ И САЊАЈУ КОНЦЕРТЕ: КУД "Банатски Двор" насавља са пробама након дуже паузе

12. 04. 2021. у 12:26

ЧЛАНОВИ Културно уметничког друштва "Банатски Двор" из истоименог села у општини Житиште, наставили су са редовним пробама, а од донатора сеоске Месне заједнице, добили су мајце на поклон.

ВИТЛАЈУ КОЛЦЕ И САЊАЈУ КОНЦЕРТЕ: КУД  Банатски Двор насавља са пробама након дуже паузе

Фото: А.Амижић

Културно уметничко друштво чине три секције, са укупно 50 чланова, а најактивнији фолклорни ансамбл, који предводи кореограф Живко Опарница, после дуже паузе, због епидемије, убрзано се припрема за планиране наступе на бројним фестивалима.

Фото: А.Амижић

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању