ДРАСТИЧНО СКОЧИО БРОЈ НОВОЗАРАЖЕНИХ: У Јужном Банату 180 нових случајева, надлежни апелују на вакцинацију

Ј. Ј. Баљак

30. 03. 2021. у 20:39

БРОЈ новозаражених од корона вируса у Јужном Банату се не смањује. У последња 24 часа регистровано их је 180, што је за 80 више него претходног дана.

ДРАСТИЧНО СКОЧИО БРОЈ НОВОЗАРАЖЕНИХ: У Јужном Банату 180 нових случајева, надлежни апелују на вакцинацију

Фото: Ј. Ј. Б.

Највише их је у Панчеву - 88, а повећан је и број Вршчана са овим вирусом – 29, због чега представници Града Вршца апелују на грађане да се пријављују за вакцинацију.

- Број новозаражених осцилира из дана у дан, ситуација је и даље озбиљна, а вирус и даље присутан. У Општој болници у Вршцу тренутно је хоспитализовано 44 пацијената, од чега је на интензивној нези, на неком виду механичке вентилације, њих седморо. Зато молимо грађане да поштују мере и да се у што већем броју пријављују за вакцинацију, којих имамо у довољном броју – каже др Јелена Ђокић, чланица Градског већа за здравство у Вршцу.

Број вакцинисаних Вршчана достигао је 17.000, што је трећина становништва, од чега је више од 7.000 ревакцинисано.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

КРСТ НА ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ КРИЈЕ ТУЖНУ ПРИЧУ: Његов аутор је трагично скончао - само 20 дана после постављања