ВИДЕО И СЦЕНСКА ДЕЛАТНОСТ: Занимљиве новине за будуће гимназијалце у Пироту

В.Ћ.

29. 03. 2021. у 15:12

ПИРОТСКА Гимназија припрема новине за будуће средњошколце ове установе, који је прву годину уписати на јесен.

ВИДЕО И СЦЕНСКА ДЕЛАТНОСТ: Занимљиве новине за будуће гимназијалце у Пироту

Фото: В.Ћ.

Осим стандардних смерова:друштевно-језичког и природно-математичког, као и билинглавног одељења у коме се настава прати и учи паралелно на српском у француском језику, као и смера за ђаке који су нарочито талентоавани за информатику и рачунаство, они који имају посебаног дара за видео сценску делатност, по први пут ће моћи да упишу и тај смер и школују се.

Овај смер се изучава у само пет школа у Србији, а једна од њих је и ова образовна установа у Пироту.

- Све је веће интересовање младих за филм, видео, спотове, интернет, рекламе и слична остварења и нови смер је посвећен управо томе. Уз велики број општеобразовних предмета, ђаци ће изучавати сценску и аудио визулено уметност и тиме могу да одговоре потрбема културе и уметности-каже Ивана Костадиновић, директорка Гимназије.

Пријава заинзересованих будућих средњошколаца са посебним способностима за ову област је од 12. до 16.априла у школи, а полагање 16.маја. Тест из опште културе који је окосница пријемног испоита, садржаће питања из српског језика и књижевности, музичке и ликовне уметности и историје. Током школовања ђаци ће изучавати фимлску и позоришну уметност,различите аудио-видео форме, медије, израду разних видео оставрења и сличне ствари.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.

02. 05. 2026. у 21:42

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе