ПЛАНДИШТЕ ПРЕДЊАЧИ У ИМУНИЗАЦИЈИ: До садa вакцинисанa трећина становништва
ПРЕМА извештају Завода за јавно здравље Панчево, на територији Јужног Баната имунизација грађана најуспешније се спроводи у Дому здравља у Пландишту, где је досад вакцинисано више од 3.600 грађана, што представља трећину становништва.
Фото: Ј. Ј. Баљак
Директор ове пландиштанске установе др Небојша Дрљевић поласкан је овим признањем, истакавши да ти подаци само говоре о томе колико становници те општине у ствари брину о себи и здрављу својих најближих.
- Велику захвалност дугујемо и медицинском тиму, свим докторима и медицинским сестрама, возачима санитета, као и свом помоћном особљу, које у сваком тренутку води рачуна о дезинфекцији установе. Сви они раде као један тим, са једним циљем – да заједничким снагама пребродимо ову недаћу и да из ње изађемо јачи и здравији – изјавио је др Дрљевић.
Имунизација се у Пландишту спроводи на два пункта, са два тима лекара, и без већих гужви. Другу дозу је примило више од 2.200 грађана, којима су на располагању све четири врсте вакцине.
Такође, у овој општини је последњих недеља бележен најмањи број нових случајева заразе корона вирусом у Јужном Банату. Неретко буду и дани када нема ни једног новозараженог, као што је то било јуче.
Препоручујемо
И ДАЉЕ ВЕЛИКИ БРОЈ ПРЕГЛЕДА: У Параћину болничкој ковид-амбуланти јавио се 171 пацијент
26. 03. 2021. у 17:28
ПОЧЕЛА ВАКЦИНАЦИЈА МИГРАНАТА: До сада само 32 азиланата било заражено короном
26. 03. 2021. у 16:56
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)