ПОЧАСТ ЗАУСТАВЉЕНОЈ МЛАДОСТИ: Вршчани положили венце на споменик страдалим војницима у НАТО агресији
ГРАДСКИ одбор СУБНОР-а и удружења војних пензионера и војних инвалида положио је венце на споменик „Лала“ у Вршцу, који је подигнут у част војника из тог града, који су погинули током обране уставног поретка СФРЈ деведесетих година, као и током одбране СРЈ од НАТО агресије 1999. године.
Фото: SUBNOR Vrшац
На овом споменику занавек, на тугу и на понос, уклесана су имена десеторо младића, чија је младост прерано заустављена.
Тим поводом је истакнуто и да је сећање на Балан Савицу, Балог Атилу, Васиљевић Србислава Гадафија, Ердеи Петра, Кирхнер Жељка Кикија, Матић Предрага Пецу, Милосављевић Милана Црног, Попов Славомира, Станковић Новице Нолета и Хелберг Бобана – неугасиво.
Председник вршачког СУБНОР Драгољуб Ђорђевић подсетио је и да ракетирање са небеских даљина, штете и трауме током 78 дана бомбардовања није заобишло ни Вршац.
Бомбародани су касарна, барутана и телевизијски репетитор на брегу, а срушен је и мост на реци Моравица, код пограничног места Ватин, на граници са Румунијом.
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)