СПИСАК ОБЈЕКАТА КОЈИ МОГУ ДА РАДЕ: Кризни штаб у Свилајнцу донео наредбу

З. Г.

22. 03. 2021. у 13:51

НА основу најновојих мера за сузбијање заразне болести Ковид 19, Кризни штаб општине Свилајнац на данашњој седници донео је наредбу којом се забрањује рад објеката у којима се пружају услуге продаје хране и пића (ресторани, кафићи, барови и слични објекти).

СПИСАК ОБЈЕКАТА КОЈИ МОГУ ДА РАДЕ: Кризни штаб у Свилајнцу донео наредбу

Фото: З. Глигоријевић

Од данас сваког дана од 6 до 20 сати, па док то буде дозволила епидемиолопка ситуација, могу да раде трговне на мало, да се пружају занатске услуге и да раде фитнес центри, теретане, вежбаонице, базени и други објекти намењени за спорт и рекреаицију, као и играонице и слични објекти.

Од 6 до 21 сат могу да раде продавнице прехрамбених производа и хране за животиње, позоришта и биоскопи, док ресторани и други објекти у приватном смештају могу да пружају услуге само лицима која имају пријављен боравак.

У свим објектима којима је дозвољен рад морају да се поштују прописане епидемиполошке мере, попут растојања од 9 квадратних метара за свако лице, односно 16 квадратних метара у теретанама и фитнес центрима.

Спровођење мера заштите из ове наредбе вршиће Комунална инспекција Одељења за инспекцијски надзор и пољопривреду Општинске управе општине Свилајнац.

Прописаном мандатном-новчаном казном биће кажњено правно лице и одговорно лице у правном лицу за непоштовање одредаба ове наредбе.

Такође, мандатном-новчаном казном од 5.000 динара за прекршај ће бити кажњено физичко лице које крши меру обавезног ношења заштитне маске у складу са Уредбом о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести Ковид – 19, Законом о заштити становништва од заразних болести и овом наредбом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

РЕАЛ МАДРИД У ШОКУ: Жозе Мурињо поставио ових десет услова да би преузео краљевиће!