У ЈУЖНОМ БАНАТУ ПРЕКО СТОТИНУ НОВОЗАРАЖЕНИХ: Бројке поново иду на горе
БРОЈ новозаражених од корона вируса у јужнобанатском округу већ данима је изнад стотину, упркос томе што је до сада вакцинисано више од 60.000 грађана, а ревакцину примило 20.000.
Фото: Дом здравља Алибунар
Најтеже је у Панчеву, где је у последња 24 часа регистровано 76 нових случајева заразе, а у петак их је било 99. Следи Вршац са 23 новоинфицираних, а једино у општини Пландиште није регистрован ни један нови случај.
Из Завода за јавно здравље Панчево апелују на грађане да се у што већем броју пријављују за вакцину, како бисмо што пре развили колективни имунитет.
-До сада се више од 10 одсто грађана ревакцинисало, али је тежња да то буде обимније – каже др Љиљана Лазић, директорка панчевачког завода.
Грађани се пријављују преко еУправе и чекају позив за вакцину коју желе, док за запослене у колективима добијају посебне спискове, јер ће они по приоритету бити вакцинисани преко својих радних организација.
Препоручујемо
ДАНАС ИЗОЛАЦИЈА ЗА 80 ГРАЂАНА: Другу дозу вакцине примило преко 10.000 становника Пирота
15. 03. 2021. у 17:33
ЕПИДЕМИЈА ВИРУСА КОРОНА У КЊАЖЕВЦУ: 56 новооболелих од ковида за три дана
15. 03. 2021. у 17:19
ЗАКАЗАНА СЕДНИЦА КРИЗНОГ ШТАБА: Ево кад најзад сазнајемо нове оштрије мере
15. 03. 2021. у 16:42
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)