ВИДЕО НАДЗОР У СВИМ ШКОЛАМА: Канцеларија за КиМ покренула активности за обезбеђењем свих школских објеката у јужној покрајини
КАНЦЕЛАРИЈА за Kосово и Метохију покренула је активности да све основне и средње школе, као и предшколске установе у српским срединама на територији Kосова и Метохије буду покривене видео-надзором.
Фото: Канцеларија за Косово и Метохију
Како се наводи у саопштењу Канцеларије за КиМ циљ ове акције је да се безбедност деце која - бораве у тим установама подигне на још виши ниво.
- До краја фебруара око 70 школа и вртића у којима бораве деца у српским срединама биће покривено камерама са савременим системом видео-надзора-истакла је Светлана Миладинов, помоћница директора Kанцеларије за Kосово и Метохију која подсећа да се са реализацијом опремања установа видео-надзором почело крајем прошле године као и да је план је да се до краја наредног месеца сви објекти покрију безбедносним камерама.
- Безбедност на Kосову и Метохији је велики изазов с којим се готово свакодневно суочава наш народ. За нас нема значајније дужности од тога да осигурамо безбедност за нашу децу. Због тога смо почели са реализацијом планираних активности и додатног улагања у безбедносне системе. Један спасени дечји живот, нема цену - поручује Миладинов. Иначе, камерама са системом видео-надзора биће подједнако покривене образовне установе у српским срединама на територији Kосова и Метохије северно и јужно од Ибра. До сада је видео-надзор обезбеђен за школе и предшколске установе у Шилову, Гњилану, Kоретишту, Понешу, Врбовцу, Биначу, Ранилугу, Ораховцу, општини Гора, Грачаници, Kосову Пољу, Угљарима, Kосовској Митровици, Сочаници, Лешку...
Препоручујемо
УГОВОРЕНА ИЗГРАДЊА СТАНОВА ЗА ИЗБЕГЛИЦЕ: 133 дома за породице из БиХ и Хрватске
22. 02. 2021. у 15:56
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)