СТИПЕНДИЈЕ ГРАДА ПИРОТА: Помоћ студентима природних факултета
ГРАДСКА управа у Пироту, ове године додељује 14 студентских стипендија, академским грађанима којим су на дефицитарним занимањима, односно на неком од природних факултета, као што су: машински, електротехнички, информационе технологије, математика и слично.
Градска управа Пирота / Фото В. Ћирић
Висина месечне стипендије износи 9.000 динара и примаће се током десет месеци. Осим тога, студенти ће моћи да конкуришу и за једнократну новчану помоћ, независно од факултета на коме се школујују и године на студијама.
За ту намену обезбеђено је 2 милиона динара-наводе у Градској управи, која је за ове, али и конкурсе као што су помоћ верским заједницама и Локални план акције за децу обезбедила око 11 милиона динара.
Препоручујемо
ОПШТИНСКА УПРАВА РАСПИСАЛА КОНКУРС: Стипендије најбољим студентима у Книћу
25. 01. 2021. у 14:13
МИНИСТАР СТЕФАНОВИЋ УРУЧИО СТИПЕНДИЈЕ МИНИСТАРСТВА ОДБРАНЕ: 23 младих испунило услове
14. 01. 2021. у 16:28
ПОДРШКА БРУЦОШИМА ИЗ ОПШТИНЕ ПЛАНДИШТЕ: Од локалне самоуправе стипендија 70.000 динара
03. 01. 2021. у 16:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)