ВЛАДА МАЂАРСКЕ ОБНОВЉА ХОТЕЛ У БАЧКОЈ ТОПОЛИ: После више од две деценије нађено решење

Ј. Л.

30. 01. 2021. у 11:40

ПОСЛЕ више од скоро две деценије таворења и пропадања коначно је пронађено решење за спас хотела у центру Бачке Тополе.

ВЛАДА МАЂАРСКЕ ОБНОВЉА ХОТЕЛ У БАЧКОЈ ТОПОЛИ: После више од две деценије нађено решење

Фото Приватна архива

Агилношћу локалне самоуправе уз велику помоћ Владе Мађарске обезбеђено је 440 милиона динара за обнову хотела.

Како је најављено, Влада наших северних суседа у обнову хотела уложиће 1,3 милијарде форинти (око 330 милиона динара), док ће остатак бити финансиран из буџета општине.

- Захваљујем се мађарској влади, Фондацији "Бетлен Габор" и Иштвану Пастору, председнику Скупштине АП Војводине и Савеза војвођанских Мађара на помоћи и подршци у реализацији овог веома важног пројекта - каже Адриан Сатмари, председник општине Бачка Топола.

- Општина је овај објекат купила 2015. године, а први корак је било рушење четвртог спрата и изградња крова.

ЂАЧКИ ДОМ

ПОСЛЕ комплетне обнове Бачка Топола ће добити ликовни, културни и административни центар. У објекту у самом срцу града биће и ученички дом са 59 места, велика сала за састанке и комплетна општинска управа.

Када буде завршен, некадашњи хотел у центру Бачке Тополе, добиће потпуно нови изглед. Зграда ће се издвојити по мотивима дрвета и коришћењу жуте и беле боје на будућој фасади.

План Будући изглед, Фото Приватна архива

- Нажалост, зграда у садашњем стању није стабилна, не може се користити и опасна је. Да би је учинили стабилном у случају земљотреса уградићемо бетонске зидове од темеље до крова. Осим тога биће потребно санирати подну конструкцију као и јачање носећих зидова и греда - објашњава Анзелм Ринд, представник "РиндПројекта", који ће водити посао обнове хотела.

Наредни велики корак је расписивање јавног позива и његова припрема, односно спровођење. Уколико све буде ишло по плану, са обновом ће се почети средином године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!