ТВРЂАВА И ДАЉЕ НЕДОСТУПНА: Прихваћен пројекат за изградњу новог пешачког моста преко Ибра у Магличу

НА истом месту где је набујали Ибар, лане у јуну, срушио стари и дотрајали пешачки висећи мост у Магличу - једину комуникацију са истоименом средњовековном тврђавом на десној обали , која представља туристичку атракцију - овог пролећа би требало да почне изградња потпуно новог прелаза.

ТВРЂАВА И ДАЉЕ НЕДОСТУПНА: Прихваћен пројекат за изградњу новог пешачког моста преко Ибра у Магличу

Фото Г. Шљивић

- После две ревизије, Канцеларија за управљање јавним улагањима је прихватила пројекат и обезбедила средства, па очекујем да ћемо у марту започети реализацију и расписати јавну набавку за избор извођача - каже координатор пројекта Вукосав Коњикушић, напомињући и то да ће распон новог моста чија се вредност процењује на око осам милиона износити 70 метара, а ширина 130 центиметара.

Како је пројектовано, имаће три носача у води и два на обалама Ибра, а градиће се комбинацијом асфалта, челика и бетона.

Иначе, док се не сагради нови мост, средњовековна тврђава - као атрактивна културно-историјска и туристичка дестинација у Ибарској клисури - моћи ће да се гледа само из далека.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (0)

Да ли стрес и пад имунитета утичу на појаву брадавица?