ХУМАНИ ПИРОЋАНЦИ: На прослави уштедели 1,5 милиона, па дају помоћ угроженима

В. Ћ.

20. 01. 2021. у 19:49

ПИРОЋАНЦИ су почели да деле 1,5 милиона динара, колико је планирано за прославу Нове године, које није било из познатих разлога са епидемијом.

ХУМАНИ ПИРОЋАНЦИ: На прослави уштедели 1,5 милиона, па дају помоћ угроженима

Фото: В. Ћирић

 

Међу онима који су добили неки вид помоћи је и пентаесторо малишана без родитељског старања, који су добили таблет рачунаре. Претходно су помоћ добиле једна петочлана породица у Темској, као и једна трочлана која је жртва породичног насиља.

Како каже градоначелник Владан Васић, од исте суме исплаћена је једнократна новчана помоћ корисницима дечјег додатка и туђе неге за 74 особе. Помоћ за лечење су добили и малишани Виктор Ђорђевић, Матеја Лазаревић и Душан Картаљевић. Овдашњем Колу српских сестара које редовно брине о деци са аутизмом, уплаћено је 250 хиљада динара, а за потребе Дома здравља купљено је 10 пулсних оксиометара , тако да је укупно потрошено 1.467.000 динара, каже Васић. Помоћ је дељена на предлог Центра за социјални рад, Одељења за заштиту деце и на предлог грађана који су се о подели помоћи изјашњавали на градском линку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ ИЗ УРГЕНТНОГ ЦЕНТРА О СТАЊУ ИВИЦЕ ДАЧИЋА