ОБЕЗБЕЂЕНО ПЕТ ШЛЕПЕРА ВОДЕ: Министар Тончев обишао поплављена подручја

НОВИЦА Тончев, министар без портфеље задужен за унапређење развоја недовољно развијених општина, посетио је подручја угрожена поплавама у Власотинцу и Владичином Хану.

ОБЕЗБЕЂЕНО ПЕТ ШЛЕПЕРА ВОДЕ: Министар Тончев обишао поплављена подручја

Фото: Ј.С.

Он каже за Новости да се обратио свим погођеним неразвијеним општинама како бисмо сазнали шта је приоритет у решавању ситуације, како бисмо брзо и ефикасно одреаговали и пружили неопходну помоћ.


Он је са својим сарадницима посетио најпре Владичин Хан, а затим и Власотинце.  У Хану се састао са председником општине Гораном  Младеновићем Данас сам се састао са Гораном Младеновићем, председником општине Владичин Хан, јер је био  узнемирен катастрофом која се догодила на Југу Србије.

Фото: Ј.С.

 

- Када кажем да сам увек на лицу места, да ми је важно да лично стекнем увид у ситуацију и пружим помоћ то заиста и мислим. Мој Кабинет је одмах након катастрофалних поплава, које су задесиле југ Србије, контактирао неразвијене општине са упитом о штети и приоритетма за успостављање нормалног функционисања. Ја већ активно обилазим угрожена подручја – каже Тончев.


Он се у Власотинцу састао са председником општине Братиславом Петровићем, који је као највећи проблем навео прекид у водоснабдевању што директно утичне на 25.000 становника. Обезбеђено је пет шлепера флаширане воде, а о даљим приоритетима у откљањању последица се разговара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

КАКО ЋЕ СЕ СРБИЈА ПОСТАВИТИ? Шешељ открио шта ће се догодити на простору бивше Југославије