ПОПЛАВЕ НАНЕЛЕ ВЕЛИКЕ ШТЕТЕ: Проглашена ванредна ситуација на подручју Пирота

В.Ћ.

12. 01. 2021. у 16:53

НАКОН седнице кризног штаба којим председава градоначелник Пирота Владан Васић, усвојена је одлука да се на подручју града Пирота уведе ванредна ситуација, како би се отклониле штете узроковане поплавом.

ПОПЛАВЕ НАНЕЛЕ ВЕЛИКЕ ШТЕТЕ: Проглашена ванредна ситуација на подручју Пирота

Фото В.Ћирић

Током јучерашњег дана, било је преко 80 интервенција на угроженим локацијама.

Ангажовали смо комплетну механизацију јавних предузећа и имали одличну сарадњу са представницима Србијавода.

На сву срећу нема великих штета осим поплављених подрума и дворишта. Ситуација са водоснабдевањем је редовна јер је црпна станица у Бериловцу одрадила свој посао. Ангажоваћемо све екипе наше саобраћајне службе како би обишле све путеве на подручју града и утврдиле штете.

Захвалан сам свима из земље и иностранства који су се јављали са жељом да помогну-казао је Васић.

Данас ће бити формирана и Комисија за процену штета од поплава која ће одмах почети са радом.

У Димитровграду је из истог разлога ванредна ситуација проглашена јуче.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ХРВАТСКА У НЕВЕРИЦИ: Ево шта су Српкиње урадиле у Дубровнику