БАДЊАК УЗ ПРЕВЕНТИВУ: У Пироту организовано паљење бадњака

У ПАЗАРСКОЈ и Тијабарској црквим у Пироту, Бадње вече обележено је традиционалним паљењем бадњака.

БАДЊАК УЗ ПРЕВЕНТИВУ: У Пироту организовано паљење бадњака

Фото: В.Ћирић

Окрупљени верници су поштовали све превентивне мере прописане, а овај велики дан и вече као и Божић, верницима су честитале старешине цркава Миљан Панић и Жарко Димић. Ломљење чеснице, за разлику од претходних година овог пута није било.

Сутра на Божић биће служена литургија у 8 часова и 30 минута. Обраћајући се присутним вреницима старешина Пазарске цркве отац Миљан Панић је рекао да ако желимо да живимо хришћанским животом, не треба да господаримо другима веће да будемо њихив пример, да служимо и помажемо једни друге.

Паљење бадњака организовано је и у највећем пиротском селу Крупац, где је златник из чеснице припао девојчици Неди Николић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

Конкурс је отворен: ко закасни – остаје без шансе за РОМА Цомпанy субвенције