ПАЉЕЊЕ БАДЊАКА НА ФРУШКОЈ ГОРИ Игуман Стефан: Са радошћу и срећом дочекајмо сутрашњи празник

ТРАДИЦИОНАЛНО паљење бадњака испред манастира Велика Ремета, на Фрушког гори, није изостало ни ове године.

ПАЉЕЊЕ БАДЊАКА НА ФРУШКОЈ ГОРИ Игуман Стефан: Са радошћу и срећом дочекајмо сутрашњи празник

Фото: С. Костић

Верници из Новог Сада, Инђије, Старе Пазове и других градова окупили су се на Бадњи дан, како би присуствовали најави најрадоснијег хришћанског празника Божића.

У односу на претходне године, ове је било знатно мање верника, због епидемиолшке ситуације, а изостало је и послужење у манастиру.

Фото: С. Костић

- Са радошћу и срећом дочекајмо сутрашњи празник- рекао је током свечаности игуман Стефан уз речи Мир Божији, Христос се роди.

Паљење бадњака и свечане литургије одржане су и у осталим фрушкогорским манастирима, као и у српским православним црквама на подручју Сремког округа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?! Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: Пет година млађа