МУРАЛ ДУШОМ ЦРТАН : Ликови патријарха Павла и митрополита Амфилохија у Оџацима
НА фасади стамбене зграде у центру Оџака у уторак, 15. децембра, освануо је мурал с ликовима патријарха Павла и митрополита црногорско-приморског Амфилохија Радовића.
Фото М. М.
Мурал је израђен на иницијативу Хуманитарне фондације "Јунак", а осликао га је београдски уметник Милан Милосављевић Дерокс, који је недавно на зиду у Оџацима урадио и портрет патријарха Иринеја.
- Овим делом чувамо њихово постојање и духовну моћ, коју су пренели на будуће генерације. Патријарх Павле нам је оставио поруку да, пре свега, будемо људи, а митрополит Амфилохије нас је ујединио око борбе за слободу братске нам Црне Горе - рекао је Милан Марковић из Фондације "Јунак".
Мурал је украсио Улицу Јурија Гагарина, једну од најпрометнијих у Оџацима, а иницијатори истичу да изазива дивљење, јер га је уметник цртао душом.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)