УСЛИШЕНА ИНИЦИЈАТИВА РОДИТЕЉА: Вртић у вршачком селу Павлиш одсад ради као целодневни боравак

НА иницијативу родитеља, вртић у вршачком селу Павлиш, који функционише у склопу сеоске ОШ „Ђура Јакшић“, од сада ради као целодневни боравак.

УСЛИШЕНА ИНИЦИЈАТИВА РОДИТЕЉА: Вртић у вршачком селу Павлиш одсад ради као целодневни боравак

Фото: Град Вршац

Ова установа, у коју иде 40 деце подељене у три старосне групе, досад је радила само од 8 до 12 часова, што је запосленим Павлиштанима стварало велике проблеме око организације чувања деце.

Зато је локална самоуправа прихватила њихову иницијативу, па је ново радно време вртића од 6 до 16.30 часова.

Град Вршац ће суфинансирати 50 одсто трошкова целодневног боравка, који износи 7.200 динара месечно по детету. Дакле, родитељи ће плаћати 3.600 динара, чиме су се у Павлишу створили исти услови као у граду.

Деца ће сада ту моћи да спавају и имаће три оброка дневно.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

КОНАЧНО! ТИЈАНА БОШКОВИЋ! Легендарна одбојкашица по први пут ове сезоне облачи дрес репрезентације!