ДОНАЦИЈА СУРДУЛИЧКОЈ КОВИД БОЛНИЦИ: Хумани грађани за два месеца донирали 400,000 динара
ПРЕДСТАВНИЦИ Одбора за људска права из Врања уручили су данас први део донације у виду медицинске опреме Специјалној болници за плућне болести у Сурдулици намењену ЦОВИД пацијентима.
Фото: Ј.С.
Донирано је 11 оксиметра, 11 бесконтактна топломера и 30 дигиталних топломера. Осим ове помоћи, после испоруке од добављача биће уручен и ЕКГ уређај за пацијенте у ЦОВИД болници.
Кампања прикупљања новца за куповину медицинске опреме реализована је на платформи Донације.рс у партнерству са Специјалном болницом у Сурдулици и подршку фондације Каталист.
Фото: Ј.С.
За два месеца кампање прикупљена су средства у износу од 400,000 динара која су донирали хумани грађани југа Србије и целе земље.
Од почетка јула 2020. године Специјална болница за плућне болнице Сурдулица је од Владе Србије добила налог да буде у функцији ЦОВИД болнице, тако да су и у Сурдилици почели да примају пацијенте заражене корона вирусом, пошто у Врању више није било капацитета.
Фото: Ј.С.
После краја другог таласа пандемије, Специјалан болница у Сурдулици била је враћена у редован режим рада да би почетком новембра опет једним делом ушла у ЦОВИД систем са смањеним капацитетом.
Тренутно у ЦОВИД болници у Сурдулици смештено је 33 пацијената који су позитивни на корона вирус.
Препоручујемо
ПРЕКИДАЈУ СЕ КУЛТУРНЕ АКТИВНОСТИ: Обуставља се програм у Центру за културу Сурдулица
10. 11. 2020. у 14:24
ЕПИДЕМИЈА У ПЧИЊСКОМ ОКРУГУ Скоро половина тестираних позитивна на корону
17. 11. 2020. у 15:25
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)