КОРОНА ДИКТИРА ДАТУМ: Одлаже се референдум у варошици Ушће у Ибарској клисури
ЗБОГ неповољне епидемиолошке ситуације у краљевачком крају, овдашње Градско веће упутило је одборницима Скупштине града Краљева предлог да се референдум у Ушћу о промени статуса ове рудрске варошице У Ибарској клисури из Месне заједнице у градску општину, првобитно заказан за 28. новембар, до даљег одложи.
Фото: Г.Ш.
- Сада је најважније да заштитимо сопствене породице, да спречимо да се ковид вирус шири на читавој територији Kраљева, а о томе да ли ће Ушће постати посебна градска општина одлучиваћемо када епидемиолошка ситуација буде побољшана – каже др Предраг Терзић, Градоначелник Краљева.
Тако ће се мештани ушћанског и студеничког краја на референдумско питање - „Да ли сте за образовање градске општине Ушће, коју чине подручја месних заједница Баре, Гокчаница, Мланча, Полумир, Рудно, Савово, Студеница, Тепече и Ушће?“ на укупно 23 гласачка места изјашњавати тек када епидемиолошка ситуација поново буде под контролом.
Ова рударска варошица, удаљена од Краљева педесетак, а од Рашке тридесетак километара, све до 1965. године имала је статус општине. Одлуком тадашњих власти, Ушће је ипак припојено Краљеву, а хоће ће ли се тај статус после више од пет деценија поново променити одлучиће мештани на референдуму заокруживањем одговора „за“ или „против“.
Препоручујемо
ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА У КРАЉЕВУ: Једна особа преминула, чак 90 новозаражених
17. 11. 2020. у 16:49
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)