ЈЕДАН СМРТНИ СЛУЧАЈ, ЈОШ 55 ИНФИЦИРАНИХ: Епидемилошка ситуација у Краљеву, пооштравају се мере

НОВИХ 55 случајева вируса корона регистровано је у Краљеву, међу 130 тестираних брисева.

ЈЕДАН СМРТНИ СЛУЧАЈ, ЈОШ 55 ИНФИЦИРАНИХ: Епидемилошка ситуација у Краљеву, пооштравају се мере

Фото: Г. Шљивић

На жалост, забележен је један смртни случај у Општој болници “Студеница” пацијента код којег је потврђен вирус.Од почетка епидемије у Краљеву су преминула 52 лица са КОВИД-19,а број укупно потврђених случајева заразе је 2.593.

У Градском штабу за ванредне ситуације предочавају да ће

наставити са применом свих прописаних епидемиолошких мера,што се посебно односи на дезинфекцију јавних површина, као подршка Кoвид амбуланти и Ковид болници.

Санитарна инспекција и комунална милиција, провераваће радно време угоститељских објеката, продавница, трговинских центара и других малопродајних трговинских објеката, позоришта и биоскопа, приређивача посебних и класичних игара на срећу (укључујући и шалтерску продају наведених привредних субјеката),као и ограничења која се односе на максималан број гостију,распоред седења у локалу.

У Штабу подсећају да је изменама Уредве Владе дозвољено радно време за ове субјекте од 5 до 21 сат, као и да се ограничење не односи на апотеке, бензинске пумпе у обављању делатности продаје горива и угоститељских и других субјеката којима је дозвољено да достављају храну.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ЖЕНАМА ЗАБРАЊЕН ПРИСТУП СВЕТОЈ ГОРИ? Казна за овај прекршај је сурова, а неке Српкиње су је ипак посетиле