ВУЧЕВИЋ УЧЕСТВОВАО У ПОШУМЉАВАЊУ: Садњом 60.000 садница показаћемо колики смо заљубљеници у Фрушку Гору! (ФОТО)
ГРАДОНАЧЕЛНИК Новог Сада Милош Вучевић заједно је са в.д. директора ЈП „Национални парк Фрушка гора“ Радославом Крунићем и бројним волонтерима присуствовао акцији садње којом се обележава 60 година од како је Фрушка гора проглашена националним парком.
Фото: Град Нови Сад
Наиме, поводом обележавања шест деценија од оснивања првооснованог Националног парка у Републици Србији и јединог на подручју АП Војводине, ЈП „Национални парк Фрушка гора“ организује симболичну Акцију пошумљавања територије Фрушке горе садњом 60 000 садница. Предвиђено је да се Акција пошумљавања „60-60000“ реализује у периоду од завршетка вегетације 2020. године до почетка новог вегетационог периода 2021. године, а у складу са епидемиолошком ситуацијом.
Фото: Град Нови Сад
- Шест деценија трајања није мали период и сви ми, заљубљеници у Фрушку гору, смо поносни на тај јубилеј. Ово је сјајна акција коју је ЈП „Национални парк Фрушка гора“ покренуло заједно са одговорним компанијама и појединцима, а резултат тога је да је мимо буџетских средстава тог предузећа обезбеђен импозантан број садница. Вероватно нема становника ни једне општине у овом делу наше државе да није провео бар неко пријатно време на Фрушкој гори заједно са својом породицом и пријатељима. Каква ће бити Фрушка гора и да ли ћемо бити на висини задатка у односу према њој, зависи само од нас. Ова акција садње шаље поруку о њеном даљем развоју, са циљем да буде место пријатног боравка и окупљања, али и да се они који користе Фрушку гору као излетиште, шеталиште или терен за рекреацију, односе одговорно, да не остављају разбацано смеће, неугашене роштиље и да не очекују да неко други дође и почисти иза њих. Симболично, са потеса Астали у близини територије новосадског насеља Буковац, крећемо у садњу око 50 садница, а потом настављамо пошумљавање по целој планини – рекао је градоначелник Милош Вучевић.
В.д. директора ЈП „Национални парк Фрушка гора“ Радослав Крунић истакао је да је акција садње организаована у циљу обележавања значајног јубилеја.
- Пошумљавање територије Националног парка Фрушка гора, садњом 50.500 садница храста и букве и 9.500 садница тополе, реализују запослени из нашег Јавног предузећа, као и заинтересовани волонтери. Ова акција пошумљавања не улази у наш редован годишњи план, односно не спада у садњу коју ЈП „Национални парк Фрушка гора“ спроводи свакодневно, већ је ово вид додатне садње – рекао је Радослав Крунић.
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (2)