ЕПИДЕМИОЛОШКЕ МЕРЕ ДАЈУ РЕЗУЛТАТЕ: Позитиван само један ђак у Поморављу

02. 11. 2020. у 15:59

НА ТЕРИТОРИЈИ Школске управе Јагодина, у чијој је надлежности 60 школа, домова ученика и вртића у шест општина Поморавског округа, од 23.500 ученика и предшколаца, данас је регистрован основац из једне параћинске школе позитиван на коронавирус.

ЕПИДЕМИОЛОШКЕ МЕРЕ ДАЈУ РЕЗУЛТАТЕ: Позитиван само један ђак у Поморављу

Фото: Приватна архива

Он већ неколико дана није био у школи, а наставу ће пратити онлајн.

- Ни он се није заразио у школи, већ од родитеља. То значи да мере које предузимају школе дају резултате, јер је епидемиплошка ситуација у школама одлична.

Локалне самоуправе су се потрудиле и школама обезбедиле средства за хигијену и дезинфекцију.

- Школска управа контролисала је примену епидемилошких мера и веома смо задовољни – каже за "Новости" Живота Старчевић, руководилац Школске управе у Јагодини.

Он додаје да основци редовно похађају наставу у школи, а да је средње школе, због недостака простора, а великих група, искористиле модел пола-пола, тако да једна група ђака похађа наставу у школи, а друга онлајн, а наредне недеље се замене.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?