ОД 12 БРИСЕВА, ТРИ ПОЗИТИВНА: Пресек епидемиолошке ситуације у Пиротском округу
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација на подручју Пиротског округа је несигурна, са тенденцијом да постане неповољна.
В.Ћ
Од 12 последњих брисева који су, са подручја Пиротског округа, тестирани у Лабораторији Ватрено око у Нишу, три су позитивна.
Један је из Пирота, два из Димитровграда, кажу у Центру за контролу и превенцију болести пиротског ЗЗЈЗ.
Од почетка епидемије ковид 19 до сада је лабораторијски потврђен у 402 случаја, од чега је 22 у октобру, а укупно је преминуло 28 особа.
Бележи се висок проценат позитивности тестираних који износи 15,4 одсто! Тренутно је, у зависности од килиничке слике, у кућној или болничкој изолацији 44 особа.
Процењује се да је број заражених већи, али се многи не јављају здравствениким службама, саопштава пиротски ЗЗЈЗ и додаје да се на грудном одељењу пиротске ОБ тренутно налазе четири пацијента са пнеумонијама, а један је пребачен у нишки КЦ.
Зато је неопходно доследно поштовати све прописане мере превенције и отказати сва масовна окупљања и прославе-наглашавају лекари ЗЗЈЗ.
Препоручујемо
ДРАМА У ЂЕРДАПСКОЈ КЛИСУРИ: Спасиоци Горске службе трагају за двоје изгубљених
31. 10. 2020. у 20:12
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)