ОБЕЗБЕЂЕНА ПОМОЋА ЗА ИНТЕРНЕО РАСЕЉЕНЕ: Намештај и пакети за четрнаест породица
МИНИСТАРСТВО за заједнице и повратак обезбедило је за 14 српских и ромских интерно расељених и повратничких породица у Грачаници и Обилићу са 74 чланова, нов намештај, белу технику и прехрамбено-хигијенске пакете.
Фото: Д. З.
Саветник министра за заједнице и повратак, Милош Станковић током расподеле помоћи истакао је да министарство и министар Далибор Јевтић добро знају са каквим се изазовима сусрећу повратници и интерно расељена лица и зато настоје да што пре дође до усељења расељених и повратника у нове куће.
Иначе, изградња и опремање 14 кућа за расељене и повратнике из Грачанице и Обилића реализовано је у склопу пете фазе програма ”Повратак и реинтеграција на Косову”, коју финансира Канцеларија Европске уније и Министарство за заједнице и повратак, а спроводи Међународном организацијом за миграције (ИОМ). Планирано је да до краја године преко овог програма буде завршена 101 кућа за повратнике и интерно расељене.
Препоручујемо
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)