У МУЗЕЈУ „21. ОКТОБАР“ У КРАГУЈЕВЦУ Изложба плаката из Другог светског рата
ИЗЛОЖБА плаката из Другог светског рата, као својеврсног средства снажне ратне пропаганде, отворена је у Музеју „21. октобар“ у Крагујевцу.
Новости
Реч је о документарној збирци Историјског архива из Пожаревца,коју ће први пут видети публика у Крагујевцу, у години када читав свет обележава 75 година победе над фашизмом.
Изложба под називом „Плакат-визуелни скандал,одјек стварности и гласник пропаганде“,отворена је до 20. новембра, уз ограничен број посетилаца, односно истовремено у галеријском простору не може бити више од десет људи.
Препоручујемо
ГРАД ФИНАНСИРА ДВА ПОКУШАЈА Финансијска помоћ за вантелесну оплодњу у Крагујевцу
19. 10. 2020. у 15:10
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)